1013033

323. CARL DANGEL, MATTA, rölakan, ca 303,5 x 201,5 cm, signerad CD (Carl Dangel).

Sverige omkring 1900-talets mitt. Randig rödmelerad botten med polykroma stiliserade blommor. Bred ljusmelerad huvudbård med blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar varav en stor. En långsida med obetydlig skada.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto