323
1013033

Carl Dangel

(Sverige)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Carl Dangel
(Sverige)

MATTA, rölakan, ca 303,5 x 201,5 cm, signerad CD (Carl Dangel).

Sverige omkring 1900-talets mitt. Randig rödmelerad botten med polykroma stiliserade blommor. Bred ljusmelerad huvudbård med blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar varav en stor. En långsida med obetydlig skada.