1035290

407. ANDRÉ LHOTE, "Provence".

Signerad A. Lhote. Olja på papp-pannå 35 x 27 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt 1954.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK/7 540 - 9 425 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Societetssalongen, Varberg, Konstutställning, 13-28 juli 1954, kat. nr. 12, utställningskatalog medföljer.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto