460
1014414

Apollonio Domenichini (Maestro della Fondazione Langmatt), hans krets

(Italien, 1715- ca 1770)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Italien, 1715- ca 1770)

APOLLONIO DOMENICHINI, hans krets, olja på duk.

Marcusplatsen, Venedig. Uppfodrad duk 72 x 134 cm.

Uppfodrad duk, retuschser, mörknad fernissa, lagningar.

Proveniens

Inköpt 1945 i Stockholm, därefter i samma familjs ägo.