Important Spring Sale 609

313 föremål
790. PRAKTFAT, porslin, Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
789. KRUKA, porslin. Mingdynastin, (1368-1644).
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
829. SERVIS, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
577. BODHISATTVA, förgylld brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
825. VAS, porslin. Qing dynastin med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
280 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
584. VIT TARA, förgylld kopparlegering. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK