Kan inte nå servern

Important Spring Sale 609

 
313 föremål
627. ARMSTÖD, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
627. ARMSTÖD, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
686. ASK med LOCK samt VAS, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
686. ASK med LOCK samt VAS, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
640. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin, omkring 1800.
640. ASK med LOCK, lack. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
603. ASK med LOCK, nefrit, sen Qingdynasti.
603. ASK med LOCK, nefrit, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
635. ASK med LOCK, trä. Kina, omkring 1900.
635. ASK med LOCK, trä. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
637. ASK med LOCK, trä. Kina.
637. ASK med LOCK, trä. Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
560. ASK, lack. Japan, 1800-tal.
560. ASK, lack. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
765. BLOMKRUKOR, ett par, porslin. Sen Qingdynastin, omkring 1900.
765. BLOMKRUKOR, ett par, porslin. Sen Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
577. BODHISATTVA, förgylld brons. Mingdynastin (1368-1644).
577. BODHISATTVA, förgylld brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
712. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
712. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
711. BOJAN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
711. BOJAN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
814. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
814. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
813. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
813. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
811. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
811. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
816. BOJANER, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
816. BOJANER, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
630. BRICKA i form av ett lotusblad, trä. 1800-tal.
630. BRICKA i form av ett lotusblad, trä. 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
633. BRICKA, trä. Troligen sen Qingdynasti.
633. BRICKA, trä. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
581. BUDDHA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
581. BUDDHA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
558. BUDDHA, brons. Thailand, 1700-tal.
558. BUDDHA, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
597. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
597. BUDDHAI, brons. 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
836. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
836. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
719. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
719. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
819. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
819. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
599. DEKORFRAGMENT, sten. Kina, arkaiserande.
599. DEKORFRAGMENT, sten. Kina, arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
766. DUBBELVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
766. DUBBELVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
797. FAT, 10 stycken, porslin. Sen Mingdynastin (1368-1644).
797. FAT, 10 stycken, porslin. Sen Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
717. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
717. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
729. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
729. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
546. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
546. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
758. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
758. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
706. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
706. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
700. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
700. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
708. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
708. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
792. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1523-35).
792. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1523-35).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
533. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
533. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
534. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
534. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
20 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
798. FAT, porslin, 10 stycken. Ming dynasty, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
798. FAT, porslin, 10 stycken. Ming dynasty, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
786. FAT, porslin, Republik (1912-49) med Daoguangs sex karaktärers märke.
786. FAT, porslin, Republik (1912-49) med Daoguangs sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
755. FAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
755. FAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
777. FAT, porslin. Kina, troligen republik, med Guanxus märke.
777. FAT, porslin. Kina, troligen republik, med Guanxus märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
677. FAT, porslin. Ming dynasty (1368-1644).
677. FAT, porslin. Ming dynasty (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
793. FAT, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
793. FAT, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
692. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
692. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
803. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
803. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
707. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
707. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
701. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
701. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
787. FAT, porslin. Republik med märke.
787. FAT, porslin. Republik med märke.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
678. FAT, porslin. Södra Songdynastin (1127-1279).
678. FAT, porslin. Södra Songdynastin (1127-1279).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
563. FAT, sköldpadd och lack. omkring 1800.
563. FAT, sköldpadd och lack. omkring 1800.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
697. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
697. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
759. FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
800. FAT, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
800. FAT, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
733. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
733. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
734. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
734. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
737. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
737. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
731. FAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
731. FAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
600. FIGUR, nefrit. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
600. FIGUR, nefrit. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
616. FIGURIN, bergkristall. Qing dynastin.
616. FIGURIN, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
615. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
615. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
583. FIGURIN, brons. Mytologiskt djur, 1600-tal.
583. FIGURIN, brons. Mytologiskt djur, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
594. FIGURIN, brons. Qingdynastin, 16/1700-tal.
594. FIGURIN, brons. Qingdynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
588. FIGURIN, brons. Qingdynastin, 1700/1800-tal.
588. FIGURIN, brons. Qingdynastin, 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
760. FIGURIN, elefant. Sen Qingdynasti omkring 1900.
760. FIGURIN, elefant. Sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
602. FIGURIN, nefrit. Kina, 1900-tal.
602. FIGURIN, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
601. FIGURIN, nefrit. Kina, sen Qingdynasti.
601. FIGURIN, nefrit. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
751. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
751. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
613. FIGURIN, soapstone. Sen Qingdynasti.
613. FIGURIN, soapstone. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
752. FIGURINER, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
752. FIGURINER, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
607. FIGURINER, två stycken, nefrit samt hänge med lock, agat. Kina.
607. FIGURINER, två stycken, nefrit samt hänge med lock, agat. Kina.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
763. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
763. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
567. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
567. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
538. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
538. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
687. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, 1800-tal.
687. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
582. GUANYIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
582. GUANYIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
596. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
596. GUANYIN, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
556. GUANYIN, lackerat trä, 16/1700-tal.
556. GUANYIN, lackerat trä, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
750. GUANYIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
750. GUANYIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
668. GUDOMAR, tre stycken, kopparlegering. Indien, 1800-tal.
668. GUDOMAR, tre stycken, kopparlegering. Indien, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
606. HANDSPEGEL, cloissonné-emalj, silver, nefrit och ben. Kina, tidigt 1900-tal.
606. HANDSPEGEL, cloissonné-emalj, silver, nefrit och ben. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK