Kan inte nå servern

Important Spring Sale 609

 
313 föremål
565. SKÅL, keramik. Japan, signerad, 1800-tal.
565. SKÅL, keramik. Japan, signerad, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
561. INSATS till SUZURIBAKO, lack. Japan, 1700-tal.
561. INSATS till SUZURIBAKO, lack. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
560. ASK, lack. Japan, 1800-tal.
560. ASK, lack. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
548. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
548. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
792. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1523-35).
792. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1523-35).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
544. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
544. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
830. STEKFAT samt FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
830. STEKFAT samt FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
648. ROCK, siden. Höjd 68 cm, Kina, 1920-tal.
648. ROCK, siden. Höjd 68 cm, Kina, 1920-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
646. KJOL samt TEXTILIER, broderat siden. Kina sen Qingdynasti.
646. KJOL samt TEXTILIER, broderat siden. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
736. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
736. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
634. PENSELSTÄLL, boxwood. Qingdynastin, 1800-tal.
634. PENSELSTÄLL, boxwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
546. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
546. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
745. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
745. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
574. SPEGEL, brons. Tangdynastin (618-907).
574. SPEGEL, brons. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. MINIATYRBLAD, Qingdynastin (1644-1912), troligen Bian Shoumin (1684-1752).
658. MINIATYRBLAD, Qingdynastin (1644-1912), troligen Bian Shoumin (1684-1752).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
612. SIGILL, två stycken, sten. Kina, omkring 1900.
612. SIGILL, två stycken, sten. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
769. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
769. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
837. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
837. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
762. YTTERFODER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
762. YTTERFODER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
536. Tallrikar, tre stycken, kraakporslin. Mingdynastin (1368-1644).
536. Tallrikar, tre stycken, kraakporslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
637. ASK med LOCK, trä. Kina.
637. ASK med LOCK, trä. Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
795. SKÅLFAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
795. SKÅLFAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
771. SMÖRASK med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.
771. SMÖRASK med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
778. LOCK, porslin. Qingdynastin, Yongzhengs sex-karaktärers märke.
778. LOCK, porslin. Qingdynastin, Yongzhengs sex-karaktärers märke.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
838. TRÅDGÅRDSPALL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
838. TRÅDGÅRDSPALL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
738. TALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
738. TALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
809. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
809. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
701. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
701. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
727. VASER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
727. VASER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
822. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
822. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
673. PENSELSTÄLL, brons. Japan, tidigt 1900-tal.
673. PENSELSTÄLL, brons. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
728. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
728. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
805. SKÅL, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
805. SKÅL, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
631. PENSELBAD, zitan. Qingdynastin, omkring 1900.
631. PENSELBAD, zitan. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
592. PENSELSTÄLL, två stycken, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
592. PENSELSTÄLL, två stycken, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
840. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
840. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
568. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
568. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
715. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
715. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
679. SKÅL samt STEMCUP, keramik. Song/Yuandynastin.
679. SKÅL samt STEMCUP, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
812. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
812. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
783. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Daoguang (1821-50) med märke.
783. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Daoguang (1821-50) med märke.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
543. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
543. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
716. STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
716. STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
676. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
676. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi  (1664-1722).
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
684. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
684. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
752. FIGURINER, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
752. FIGURINER, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
600. FIGUR, nefrit. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
600. FIGUR, nefrit. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
751. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
751. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
803. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
803. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
644. TÄCKE, broderat siden. Sen Qing dynasti. Mått 130x194.
644. TÄCKE, broderat siden. Sen Qing dynasti. Mått 130x194.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
549. SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
549. SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
614. VÄGGVAS , täljsten. Troligen 1700-tal.
614. VÄGGVAS , täljsten. Troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
681. VATTENDROPPARE, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
681. VATTENDROPPARE, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
650. SOLFJÄDER, akvarell och tusch på papper. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
650. SOLFJÄDER, akvarell och tusch på papper. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. DUBBELVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
766. DUBBELVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
767. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
767. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
553. KOPP, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
553. KOPP, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
820. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
820. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
636. PENSELSTÄLL, trä. Kina, omkring 1900.
636. PENSELSTÄLL, trä. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
613. FIGURIN, soapstone. Sen Qingdynasti.
613. FIGURIN, soapstone. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
569. SPEGEL, brons. Handynastin (206 f. Kr. -220 e. Kr.).
569. SPEGEL, brons. Handynastin (206 f. Kr. -220 e. Kr.).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
606. HANDSPEGEL, cloissonné-emalj, silver, nefrit och ben. Kina, tidigt 1900-tal.
606. HANDSPEGEL, cloissonné-emalj, silver, nefrit och ben. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
821. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
821. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
698. STOP, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
698. STOP, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
734. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
734. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
726. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
726. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
744. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
744. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
595. SKULPTUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
595. SKULPTUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
625. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin.
625. SKULPTUR, bambu. Qingdynastin.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
601. FIGURIN, nefrit. Kina, sen Qingdynasti.
601. FIGURIN, nefrit. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
682. PENSELBAD, keramik, Mingdynastin, 1600-tal.
682. PENSELBAD, keramik, Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
844. TEBÅTAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
844. TEBÅTAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
707. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
707. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
714. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
714. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
562. SKRIVSET s.k. SUZURIBAKO, lack och pärlemor. Japan, 1700-tal.
562. SKRIVSET s.k. SUZURIBAKO, lack och pärlemor. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
557. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
557. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
547. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). Johanneummärke.
547. TALLRIK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). Johanneummärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK