Important Spring Sale 609

116 föremål
102. BORDSPENDYL, Devaulx a Paris, Frankrike ca år 1800, Empire.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
103. BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
104. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
106. RAMAR, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
109. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
110. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
111. URNA. Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
112. KNIVAR samt PASTEJKNIV, fyra delar, Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
115. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, J&C G Bolinder Stockholm No 24.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK