Important Spring Sale 609

116 föremål
104. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
92. URNA/PARFYMBRÄNNARE, Frankrike ca år 1800, Empire.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
100. BORDSPENDYL. Parisarbete, omkring år 1790, Louis XVI.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
95. BORDSPLATEAU, A Risler & Carré, Paris, omkring år 1900, Louis XVI-stil.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
87. LJUSSTAKAR, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
63. SPEGELLAMPETT, för två ljus, Gustaviansk.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
59. SPEGEL, av Pehr Ljung (1743-1819), Sengustaviansk.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
65. BAROMETER. Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
115. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, J&C G Bolinder Stockholm No 24.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
112. KNIVAR samt PASTEJKNIV, fyra delar, Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK