185
1092153

Lena Cronqvist

(Sverige, Född 1938)
Lena cronqvist, finsk tango / dansande par.

Finsk Tango / Dansande par

Signerad L. Cronqvist. Duk 43 x 38,5 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

3 774 - 4 717 EUR

Klubbat pris:
80 000 SEK
Proveniens

Bukowskis, "Moderna Vårauktionen", 2004.
Stockholms Auktionsverk, "Contemporary Art", 15 nov 2011.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19