282
1102559

MEDITATIONSMATTA, tre rutor, antik Ningxia, Kina, Qing-dynastin, ca 166 x 58,5 cm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris

Terrakottafärgad botten med polykrom medaljong och i hörnen blomma. Gul bård med moln och rankor.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, liten fällning, lagningar. Senare kortsidor.