35
1108481

MATSALSBORD, England, 1800-tal.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Tre delar. Mahogny och mahognyfaner. Skivorna av solid mahogny. Raka räfflade ben på fottrissor av mässing. Total längd 407, bredd 141, höjd 74 cm. Mässingsklämmor medföljer.

Två delar senare. En del med skev skiva samt lagad torkspricka.