36
1081174

MATSALSBORD, Georg III, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Fanerat och massiv mahogny (skivorna av massiv mahogny), tredelat, raka avsmalnande ben. Total längd 280, bredd 141, höjd 73 cm.

Lagningar. Något omarbetat. Mässingsklämmor saknas.