409
1113666

Peter Adolf Hall, tillskriven

(Sverige/Frankrike, 1739-1793)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71
Peter Adolf Hall, tillskriven

Porträtt av ung dam i vinröd klänning

Miniatyr. Gouache på ben, 4 x 3,5 cm. Förgylld ram 5 x 4,5 cm

Proveniens

Tidigare i direktör Martin Månssons samlingar