20
1137647

Joe Colombo

(Italien, 1930-1971)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Joe Colombo
(Italien, 1930-1971)

JOE COLOMBO, fåtölj, modell 4801, Kartell, Italien 1960-70-tal.

Stomme i grönlackerad plywood, sits i grönt läder, kallstämplad 78, höjd 59 cm.

Slitage.