85
1144777
Jens Fänge
(1965-)

"Ball and Claw"

Signerad Jens Fänge och daterad 2006 a tergo. Olja på duk 112 x 102 cm.

Utropspris:

70 000 - 90 000 SEK

6 718 - 8 637 EUR

Klubbat pris:
70 000 SEK
Tilläggslista

Titel ändrad.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Maison du Peuple", 31 augusti - 1 oktober 2006.

Om auktionen
Kontakta specialist
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19