94
1135629
Lena Cronqvist
(1938-)

"Flicka med baddjur"

Signerad LC och numrerad 4/5. Gjutarstämpel H. Bergman. Framtagen 1993-94. Patinerad brons. Höjd 29 cm.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

3 839 - 5 758 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK

Galleri Lars Bohman (red.), "Lena Cronqvist - Skulpturer", 1995, avbildad helsida sid 47.

Om auktionen
Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57