96
1133298
Ann Edholm
(Född 1953)

"Inuk nr. 1"

Signerad Ann Edholm och daterad -90 a tergo. Diptyk, olja på papper fäst på plexi 81 x 78,5 cm vardera.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 919 - 2 399 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

Galleri Sten Eriksson, Stockholm.

Galleri Lång, Malmö, "Inuk", 1991.
Galleri Ahnlund, Umeå, 1990.
Galleri Krüll, Stockholm.
Galleri 29, Växjö.
Galleri Sten Eriksson, Stockholm, 1987.

Om auktionen
Kontakta specialist
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19