152
1133865

SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början, sengustaviansk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
33 000 SEK

Orrlok-porfyr och förgylld brons. Rund fasetterad form. Lockknopp i form av pinjekotte i bladrosett. Diam 12,5 cm.