256
1156176

GLASMÅLNING, Iran, 1900-tal, motivstorlek ca 79 x 54 cm

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Föreställande Fath-Ali Shah Qajar (1772-1834).

Slitage, fläckar, anlupen.