401
1156257

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
43 000 SEK
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Sädesfält mot Vättern", motiv från Örgården

Monogramsignerad och daterad 1930. Olja på papp-pannå 32,5 x 46 cm.