60
1152727

BORD, svensk rokoko, 1700-talets tredje kvartal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny, samt fot av mahognybonat lövträ. Genombruten kant. I sargen låda. Längd 48,5, bredd 34, höjd 76 cm.

Smärre slitage.