60
1152727

BORD, svensk rokoko, 1700-talets tredje kvartal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny, samt fot av mahognybonat lövträ. Genombruten kant. I sargen låda. Längd 48,5, bredd 34, höjd 76 cm.

Smärre slitage.