73
1155812

TVÄTTSTÄLL, empire, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Fanerat med mahogny, beslag av förgylld brons. Fat och kanna av porslin. Höjd 94,5, diam 34,5 cm.

Fanerlagningar, porslin lagat, slitage.