82
1098882

SPEGEL, av Joseph Schürer, spegelmakare i Stockholm 1760-1785), gustaviansk.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 250 - 3 150 EUR
2 370 - 3 320 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld och bronserad. Krön med vasakärve, räfflad medaljong och blomstergirlanger. Signerad IS under krona. Höjd 183, bredd 66 cm.