Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
10
1191716

SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Översta lådan med fällbar front framför små lådor. Undertill två lådor. Längd 85, bredd 47,5, höjd 91 cm.

Senare lås. Nyckel saknas. Nyckel saknas.