Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
164
1191889

Bägare, ett par snarlika, icke identifierad mästarstämpel, Ulm 1600-talets förra hälft, daterade i gravyren 1626.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 850 - 7 270 EUR
5 540 - 8 320 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Med senare förgyllning, släta, raka, fotlösa, med graverat alliansvapen i bladkrans undertill, daterat 1626. Höjd 11,5 cm, total vikt 369,5 gram. I senare etui.