Invändigt förgylld. Oval, på indragen fot, dekor av drivna godroner och punsade pärlor. Dubbel kerubknopp med ringhänge, tumgrepp med kvinnoprofil. Längd 13 cm, vikt 72 gram.
Proveniens
Privat samling.
×
Logga in
Kunde inte logga in