Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
299
1189819

BRODERI FRAGMENT, ca 47-50,5 x 48-50 cm, Europa 1700-tal, troligen England, Tyskland eller Skandinavien.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
390 - 487 EUR
453 - 566 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Polykromt broderi i ull av blommor, urnor och voluter. Med montering ca 54 x 54 cm.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, skador.

Enligt uppgift: Gods och Gårdar nr 1, 2011.