1184530

BYRÅ, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779), rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 820 - 5 730 EUR
4 340 - 6 510 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Tre lådor. Signerad CLN tre gånger på ryggen. Längd 131, bredd 69, höjd 83 cm.

Senare beslag och lås. Omfanerad skiva.