Polykrom slottspark med stor spaljé, statyer, fontäner, fåglar, blommor och stora träd. Ull och silke.
Något avkortad och huvudbård saknas. Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador, ivävningar, lagningar. Det mesta av lisièren senare, de ursprungliga delarna med skador.