314
1189812

MATTA, semiantik Heris, ca 322-327 x 226,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Rödmelerad botten med stora polykroma palmett-, blom- och bladmönster. Bred mörkblå huvudbård med stora granatäppel-, blom- och arabeskrankor.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, påmålningar, smärre lagningar och iknytningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med smärre trampveck och lagningar.