479
1164870

Johan Tirén

(Sverige, 1853-1911)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Johan Tirén
(Sverige, 1853-1911)

Fjällandskap med samer och hundar

Signerad Johan Tirén och daterad 1898. Akvarell 38 x 67 cm. Rikt snidad ram i drakstil.

Konstnär