235
1213419

Swedish Grace, soffa, 1920-30-tal, enligt uppgift vinst i Stockholm Stads hantverkslotteri 1920-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogny, stoppad, sammetsklädsel, längd 210 cm, djup 72 cm, höjd 85 cm.

Smärre slitage.