Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vitgrå spräcklig marmor. Fyra lådor varav den översta med fällbar lådfront framför små lådor. Längd 104, bredd 56, höjd 85,5 cm. Nyckel finns.
Gammal men ej ursprunglig skiva.
×
Logga in
Kunde inte logga in