260
1208779

Le Corbusier

(Frankrike, 1887-1965)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Le Corbusier
(Frankrike, 1887-1965)

"Utan titel, plansch 15" ur "Unité"

Färgetsning, ur portföljen om 20 etsningar, 1963-65, signerad med blyerts och numrerad 121/130. Tryckt av Atelier Crommelynck, Paris och utgiven av Éditions A. C. Mazo & Cie., Paris. 41 x 31 cm, bladstorlek 56,5 x 45 cm.