293A
1237663

Jasper Johns

(USA, Född 1930)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Jasper Johns
(USA, Född 1930)

"9" ur "0-9 (A set of Ten Numerals)"

Akvatintetsning, 1975, signerad med blyerts och numrerad 24/100. Tryckt av Aldo Crommelynck, Paris, utgiven av Petersburg Press, London och New York. Plåtstorlek 6,5 x 5,5 cm. Bladstorlek 21 x 15 cm.

Field 207.