365
1225730

Björn Ahlgrensson

(Sverige, 1872-1918)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Ahlgrensson
(Sverige, 1872-1918)

"Landskap från Racksta"

Signerad B. Ahlgrensson och daterad 1904. Olja på pannå 38,5 x 54,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 518, "Internationella Höstauktionen", 5-7 december 2000, kat nr 1 B; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).