437
1166065

Ivan Fedorovic Choultsé

(Ryssland, Ryssland/Frankrike)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 200 - 16 600 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Ivan Fedorovic Choultsé

Snötäckt landskap

Signerad Iw. F. Choultse och daterad 22. Duk 52 x 66 cm.

Proveniens

Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Därefter i arv

Vi tackar Dr Elena Nesterova för hjälpen att katalogisera detta verk.