Important Spring Sale 625

7 föremål
247. MINIATYRYTTERFODER, porslin. Meissen, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
244. TOBAKSURNA, fajans. Holland, omkring 1800.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
246. KANINVAS med LOCK, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
245. TRUMPETVASER, ett par, fajans. Rörstrand, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
243. PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
249. SKULPTURBYST, parian. Kunglig dansk, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK