"Kärlek i krig"
Signerad Olli Lyyt och daterad 1981. Akvarell 31 x 41 cm.
ROSC, Dublin, 19 augusti - 15 oktober 1988.
Galleri Engström, Stockholm, minnesutställning, 1987.
Malmö Konsthall, 7 juni - 18 augusti 1986.
Musee des Arts Decoratifs, "Art Contemporain en Scandinavie", Paris, 25 mars - 6 juni 1986.
The Solomon R Guggenheim Museum, New York, "Art Now: Contemporary Scandinavian", 1982.
Galleri Engström, Stockholm, "One ∞ Over", 1981.