233
1270174
Bruno Ehrs
(Sverige, Född 1953)

"Carl XVI Gustaf, Skeppsholmen, maj 2002"

Signerad Bruno Ehrs och numrerad 37/50. Framtagen senare. Pigment print, bildyta 81 x 64 cm. Bladstorlek 111 x 91 cm.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

5 792 - 7 722 EUR

Klubbat pris:
110 000 SEK
Övrigt

Ur serien "Omfamningen". Motivet återfinns (som gelatinsilverfotografi) i samlingen på Nationalmuseum, Stockholm, på Svenska Kulturinstitutet i Rom samt i Kronprinsessan Victorias privata samling.

Om auktionen
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57