268
1260463

Matta, Old Meshed, ca 423,5 x 304 cm

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Röd botten med polykroma palmett- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre malskador, obetydliga lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.