653
1264133

Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Kendi, porslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger av blommande pioner, krysantemum och lotus mot famille noire grund. Höjd 21,5 cm.

Nagg, slitage.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

588 - 784 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02