318
1300665

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 600 - 15 900 EUR
14 500 - 16 900 USD
Klubbat pris
190 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"Gata"

Signerad Jens Fänge och daterad 2009 a tergo. Duk 112 x 112 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Gleams and Beams", 27 maj - 27 juni 2009.
Moderna Museet, Stockholm, "Modernautställningen", 2 oktober 2010 - 9 januari 2011.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1282. Fat, porslin. Qingdynastin, med Tongzhis märke och period (1862-74).
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK