Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
318
1300665

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 600 - 17 100 EUR
17 000 - 19 800 USD
Klubbat pris
190 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"Gata"

Signerad Jens Fänge och daterad 2009 a tergo. Duk 112 x 112 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Gleams and Beams", 27 maj - 27 juni 2009.
Moderna Museet, Stockholm, "Modernautställningen", 2 oktober 2010 - 9 januari 2011.