Madeleine Pyk – en samling F769
441A
1314170

Eddie Martinez

(USA, Född 1977)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 690 - 6 640 EUR
6 520 - 7 600 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Eddie Martinez
(USA, Född 1977)

"MMXX" ur: "More Drawings"

Silkscreen i svart och vitt med handmålad olja, 2020. Signerad och daterad, numr 5/25 (ur en upplaga på 25 + 10 AP, samtliga unika). 17 x 22 cm (Munken Print White).