76
1301992

Luigi Massoni

(Italien, 1930-2013)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 390 - 1 850 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Luigi Massoni
(Italien, 1930-2013)

fåtöljer 1 par, Poltrona Frau, Italien 1970-tal.

Helklädda i cognacsfärgat läder, fotavslut i metall, sitthöjd 43 cm, höjd 67 cm.

Slitage, mindre hål i lädret.