217
1309871

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 180 - 7 940 EUR
6 450 - 8 290 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

matta, "Snäckorna", gobelängteknik, ca 309,5-312 x 203-205,5 cm, signerad AB MMF BN

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1943.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, få saknas.

Ett exemplar finns i Nationalmuseums samlingar, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

281. Lars Englund, Borderlines.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK