Modern Art + Design 632

794 föremål
271. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
272. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
273. Hugo Elmqvist, vas, Florens, ca 1900.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
280. Taburett, 1920-30-tal.
280. Taburett, 1920-30-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
283. Taburett, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
284. Taklampa, Swedish Grace 1920-30-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
285. Soffbord, Swedish Grace, 1929.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
286. Oscar Antonsson, väggspegel, Ystad Metallindustri, 1920-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
289. Gunnar Asplund, sideboard, Swedish Grace, 1910-20-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
291. Guldsmedsaktiebolaget, bordsur, Stockholm 1930.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
298. Nordiska Kompaniet, golvlampor, ett par, Swedish Grace, 1930-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
299. Swedish Grace, skåp, Nääs, 1924-26.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
300. Carl Malmsten, bord, Sverige 1930-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK