234
1293709

Svensk design, matta, reliefflossa, ca 178,5-179,5 x 137-140,5 cm, signerad och daterad på baksidan: SKLH 1944

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
532 - 621 EUR
561 - 655 USD
Klubbat pris

(Södra Kalmar Läns Hemslöjd). Benvit botten med en polykrom diagonalmönstrad decor av geometriska figurer. Flera knutna mönster.

Jämnt slitage, smutsig, fläckar, smärre skador. Långsidorna med smärre skador, kortsidorna med maskingjorda avslutningar och fransar.